Konkurs fotograficzny z okazji Światowego Dnia Muzykoterapii

#worldmusictherapyday

Światowy Dzień Muzykoterapii 2020 –
Konkurs fotograficzny sponsorowany przez Światową Federację Muzykoterapii

 

Zasady i wytyczne udziału w konkursie

Udział w konkursie jest bezpłatny. Jest to konkurs otwarty dla wszystkich zainteresowanych, do udziału w którym nie jest wymagane członkostwo w Światowej Federacji Muzykoterapii. Przystępując do konkursu, uczestnik wyraża zgodę na przestrzeganie zasad i wytycznych konkursu oraz akceptację decyzji sędziów, które będą ostateczne. Konkurs jest sponsorowany przez Światową Federację Muzykoterapii w celu generowania i rozpowszechniania zdjęć promujących muzykoterapię poprzez zwiększenie globalnej świadomości zawodu muzykoterapeuty i jego zrozumienia.

 

Zasady kwalifikacji

Akceptowane są wszystkie zdjęcia, które nie identyfikują rzeczywistych klientów i które reprezentują muzykoterapię. Zdjęcia powinny mówić same za siebie bez tekstu, w myśl zasady „obraz jest wart więcej niż tysiąc słów”.

 

Proces zgłaszania się do konkursu

Prześlij zdjęcie (maksymalnie pięć zdjęć na jedną osobę zgłaszającą się do konkursu) przedstawiające muzykoterapię na adres northamerica@wfmt.info. Sędziowie określą czy zdjęcie spełnia wymienione wymagania.

Wszystkie zaakceptowane zdjęcia zostaną opublikowane na stronie Światowej Federacji Muzykoterapii na Facebooku w albumie zatytułowanym „Konkurs fotograficzny World Music Therapy Day 2020” (pisane w języku angielskim “World Music Therapy Day 2020 Photo Contest”).

Zespół sędziów określi zwycięskie zdjęcie na podstawie trzech zdjęć, które otrzymają najwięcej akcji i polubień na Facebooku, w okresie między otwarciem a zamknięciem konkursu.

Uczestnicy otrzymają wiadomość e-mail dotyczącą statusu (zatwierdzonych / odrzuconych) swoich zdjęć. Aby zdjęcia zostały zatwierdzone, muszą być oryginalne i spełniać kryteria określone poniżej. Zdjęcia obraźliwe / lubieżne / wprowadzające w błąd, nie zostaną zatwierdzone do udziału w konkursie.

 

Kryteria fotograficzne w ramach Światowego Dnia Muzykoterapii

Oryginalność – wyjątkowość zdjęcia, w tym wykorzystanie oryginalnych zdjęć lub oryginalna edycja zdjęć. Pamiętaj, aby upewnić się, że istniejące obrazy są dostępne do ponownego wykorzystania bez naruszenia praw autorskich. Prosimy o nieprzesyłanie zdjęć IDENTYFIKUJĄCYCH KLIENTÓW!

Poziom wglądu – zakres, w jakim zdjęcie przekazuje publiczności dokładne fakty z muzykoterapii.

Znaczenie – znaczenie problemu poruszonego przez zdjęcie dla świadomości i poparcia muzykoterapii na całym świecie.

Wpływ estetyczny – zakres, w jakim fotografia nie tylko przyciąga uwagę widza, ale także wpływa na jego myśli, emocje i ciekawość.

 

Terminy

21 stycznia 2020 r. – otwarcie Konkursu. Rozpocznij przesyłanie zdjęć do zatwierdzenia.
1 lutego 2020 r. – Głosowanie ogólne rozpoczyna się na stronie Światowej Federacji Muzykoterapii na Facebooku w albumie „Światowy Konkurs Muzykoterapii 2019”. Zdjęcia będą publikowane na bieżąco w tej „galerii” do głosowania.
25 lutego 2020 r. – Głosowanie i przesyłanie kończy się o godz. 23.59 EST
27 lutego 2020 r. – Ogłoszenie zwycięzców
1 marca 2020 r. – Promocja zdjęcia w mediach społecznościowych

 

Proces głosowania

Głosujący mogą głosować na zdjęcia „lubiąc”, „kochając”, „śmiejąc się”, „płacząc” lub „będąc zaskoczeni” i mogą głosować na tyle zdjęć, ile chcą. Głosujący mogą również głosować na zdjęcie, „udostępniając” je na Facebooku (za pomocą przycisku udostępniania), umożliwiając każdemu wyborcy maksymalnie dwa głosy na zdjęcie. Każda odpowiedź (otrzymana bezpośrednio na stronie WFMT na Facebooku) liczy się jako jeden głos, niezależnie od wybranej reakcji.

Udostępnianie w mediach społecznościowych

Zdjęcia, które zostały zaakceptowane i opublikowane na stronie WFMT na Facebooku, mogą być udostępniane w poszczególnych kanałach społecznościowych (w tym FaceBook, Instagram, Twitter, Pinterest). Zachęcamy wszystkie osoby do korzystania z #WorldMusicTherapyDay podczas udostępniania.

Wybór zwycięskiego zdjęcia

Panel sędziów określi zwycięskie zdjęcie na podstawie trzech najlepszych zdjęć (na podstawie reakcji i udostępnień na stronie na Facebooku). Ich decyzja będzie oparta na następujących kryteriach:

Kreatywność zdjęcia – 50%
Jakość zdjęcia w kreowaniu świadomości lub popieraniu muzykoterapii – 45%
Liczba głosów, które otrzymało zdjęcie – 5%

Zwycięzca zostanie ogłoszony 27 lutego 2020 r. Na stronie internetowej Światowego Dnia Muzykoterapii. Zwycięzca zostanie również powiadomiony e-mailem. Zwycięskie zdjęcie zostanie wykorzystane na materiały promocyjne WFMT i Światowego Dnia Muzyki, z podziękowaniem dla zwycięzcy. Trzy pierwsze zdjęcia zostaną opublikowane w różnych mediach społecznościowych 1 marca 2020 r. – Światowy Dzień Muzykoterapii. Wszystkie zaakceptowane zdjęcia zostaną zarchiwizowane na stronie Facebooka w celu wykorzystania ich w celach poparcia i świadomości innych muzykoterapeutów.

Skład komisji sędziowskiej
Anita Swanson, sekretarz WFMT
Angela Harrison, komisarz ds. Public relations WFMT
Bronwen Landless, łącznik regionalny WFMT w Ameryce Północnej
Vivian Chan, łącznik regionalny WFMT na Zachodnim Pacyfiku

 

Zasady i warunki

Przystępując do Konkursu fotograficznego Światowej Terapii Muzyką 2020, wyrażasz zgodę na:

  1. Twoje zdjęcie może być udostępniane online i w innych formatach przez Światową Federację Muzykoterapii i innych użytkowników mediów społecznościowych.
  2. Jesteś odpowiedzialny za uzyskanie zgody wszystkich osób na zdjęciu na publikowanie w mediach społecznościowych i rozpowszechnianie (Przypomnienie – identyfikacja klienta na zdjęciu musi być niemożliwa).
  3. Decyzja sędziów jest ostateczna, podobnie jak wszystkie terminy ogłoszone w konkursie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *