Sty 05 2015

Nabór na Podyplomowe Studia Muzykoterapii!

Informujemy, że od 12 stycznia 2015 roku otwarta zostanie rekrutacja na kwalifikacyjne Podyplomowe Studia Muzykoterapii. Program studiów opracowany został według standardów Komisji Edukacji i Szkolenia Muzykoterapeutów Światowej Federacji Muzykoterapii (WFMT), dzięki czemu spełnia najnowsze międzynarodowe standardy jakie obowiązują w najlepszych uczelniach kształcących muzykoterapeutów na świecie. Zajęcia odbywać się będą zarówno na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, jak i w Centrum Arteterapii. Prowadzą je uznani specjaliści z Polski i zagranicy, między innymi: prof. Simon Procter (dyrektor programu kształcenia muzykoterapeutów kreatywnych w Wielkiej Brytanii), dr Maciej Kierył (twórca metody Mobilnej Rekreacji Muzycznej), dr Ludwika Konieczna-Nowak (kierownik studiów muzykoterapii w Akademii Muzycznej w Katowicach, redaktor naczelna “Pisma muzykoterapeutycznego”), dr Anna Bukowska (specjalistka w zakresie Muzykoterapii Neurologicznej), etc. Kierownikiem studiów będzie dr Krzysztof Stachyra, Europejski Komisarz w Komisji Edukacji i Szkolenia Muzykoterapeutów Światowej Federacji Muzykoterapii, przewodniczący Komisji Certyfikacyjnej Muzykoterapeutów, autor podręcznika “Podstawy muzykoterapii”.

 

Studia trwają 3 semestry i mają status studiów kwalifikacyjnych przygotowujących do uzyskania Certyfikatu Muzykoterapeuty Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów. Pierwszy zjazd odbędzie się w terminie 31 stycznia/1 lutego 2015.

 

W programie studiów obejmującym 420 godzin zajęć (w tym 60 godzin praktyk) znajdują się między innymi zajęcia z zakresu aktywnych i receptywnych form muzykoterapii, umiejętności improwizacji, pracy z osobami z różnymi problemami i zaburzeniami, superwizja, arteterapia, choreoterapia, teatroterapia, umiejętności z zakresu medycyny, psychologii, pedagogiki specjalnej, etc. Wiele miejsca poświęca się działaniom praktycznym, zgodnie z założeniem, że absolwent studiów ma nie tylko posiadać wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności do efektywnego prowadzenia muzykoterapii z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.

 

Kandydatami na studia mogą być absolwenci studiów wyższych, którzy wykazują zainteresowanie muzykoterapią oraz wykonają dwa utwory muzyczne na dowolnym instrumencie (w tym jeden wokalno-instrumentalny). Mile widziane jest również wykazanie się predyspozycjami do improwizacji.

 

Rozmowa rekrutacyjna odbędzie się już 25 stycznia 2015 od godz. 13.00 w Instytucie Muzyki, Al. Kraśnicka 2A w Lublinie. Dokumenty przyjmowane są od 10 do 24 stycznia 2015 roku. Jeśli kandydat nie zdąży już dostarczyć dokumentów do 24 stycznia wtedy musi się zarejestrować w systemie informatycznym IRK na UMCS (do 24 stycznia włącznie!), zaś dokumenty przywieźć ze sobą na rozmowę kwalifikacyjną.

 

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej:

http://www.umcs.pl/pl/wyszukiwarka-studiow,118,muzykoterapia,7106.chtm

Permalink do tego artykułu: http://arteterapia.pl/nabor-na-podyplomowe-studia-muzykoterapii-rozpoczety/

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Wpisz prawidłową odpowiedź: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj inne:
Wspomnienie o Alinie Stanowskiej

VI Gliwickie Spotkania Tęczowe
Od słuchania do gry: wprowadzenie do podejść muzykoterapeutycznych – Lublin, 24.01.2015

Zamknij