«

»

Paź 04 2015

Wydrukuj to Wpis

Współpraca Akademii Muzycznej w Katowicach i Śląskiego Centrum Rehabilitacji i Prewencji w Ustroniu

Akademia w Katowicach

Spotkanie muzykoterapii z medycyną

 

Z wielką przyjemnością informujemy, że Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach podpisała porozumienie o współpracy ze Śląskim Centrum Rehabilitacji i Prewencji w Ustroniu. Celem porozumienia jest podejmowanie wspólnych inicjatyw dotyczących możliwości stosowania muzykoterapii w kardiologii i rehabilitacji ruchowej. W ramach współpracy planowane są działania praktyczne i badawcze, zmierzające do sformułowania planów skutecznych oddziaływań muzykoterapeutycznych ukierunkowanych na potrzeby pacjentów po przebytych zawałach i operacjach serca oraz zabiegach i urazach ortopedycznych.

Centrum Rehabilitacji i Prewencji w Ustroniu1

Współpraca między środowiskami medycznymi i arteterapeutycznymi jest w Polsce ciągle nieczęsta, tym bardziej cieszą takie inicjatywy. Na współpracy skorzystać wszak mogą nie tylko lekarze i terapeuci, ale przede wszystkim – pacjenci, którzy otoczeni wszechstronną opieką będą mogli powracać do zdrowia szybciej i przyjemniej.

 

 

Permalink do tego artykułu: http://arteterapia.pl/wspolpraca-akademii-muzycznej-w-katowicach-i-slaskiego-centrum-rehabilitacji-i-prewencji-w-ustroniu/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wpisz prawidłową odpowiedź: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj inne:
Muzykoterapia „evidence-based” – teoria i praktyka, założenia, korzyści, trudności

Otwarte spotkania terapeutyczne – Poznań
Zbiór piosenek i utworów do zastosowania w muzykoterapii i edukacji muzycznej

Zamknij