Paź 04 2015

Współpraca Akademii Muzycznej w Katowicach i Śląskiego Centrum Rehabilitacji i Prewencji w Ustroniu

Akademia w Katowicach

Spotkanie muzykoterapii z medycyną

 

Z wielką przyjemnością informujemy, że Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach podpisała porozumienie o współpracy ze Śląskim Centrum Rehabilitacji i Prewencji w Ustroniu. Celem porozumienia jest podejmowanie wspólnych inicjatyw dotyczących możliwości stosowania muzykoterapii w kardiologii i rehabilitacji ruchowej. W ramach współpracy planowane są działania praktyczne i badawcze, zmierzające do sformułowania planów skutecznych oddziaływań muzykoterapeutycznych ukierunkowanych na potrzeby pacjentów po przebytych zawałach i operacjach serca oraz zabiegach i urazach ortopedycznych.

Centrum Rehabilitacji i Prewencji w Ustroniu1

Współpraca między środowiskami medycznymi i arteterapeutycznymi jest w Polsce ciągle nieczęsta, tym bardziej cieszą takie inicjatywy. Na współpracy skorzystać wszak mogą nie tylko lekarze i terapeuci, ale przede wszystkim – pacjenci, którzy otoczeni wszechstronną opieką będą mogli powracać do zdrowia szybciej i przyjemniej.

 

 

Permalink do tego artykułu: http://arteterapia.pl/wspolpraca-akademii-muzycznej-w-katowicach-i-slaskiego-centrum-rehabilitacji-i-prewencji-w-ustroniu/

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Wpisz prawidłową odpowiedź: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj inne:
Warsztaty z Muzykoterapii Neurologicznej z Sarah Johnson – 12-14.06.2015 Rycerka

Zapraszany do lektury najnowszego numeru Polskiego Pisma Muzykoterapeutycznego

Dramaterapia w teorii i praktyce – wprowadzenie. 09.2014-01.2015
Zamknij