Dominika Dopierała

Mgr Dominika Dopierała – absolwentka studiów licencjackich w katedrze fortepianu w Royal College of Music oraz studiów magisterskich w Nordoff-Robbins Music Therapy Centre w  Londynie, Wielka Brytania.

 

Zakres specjalizacji: muzykoterapia kreatywna Nordoff-Robbins

 

Doświadczenie:

W 2012 roku rozpoczęła praktyki na stanowisku muzykoterapeuty w centrum rehabilitacji neurologicznej Marillac Care w Londynie prowadząc sesje z osobami z chorobami neurologicznymi i urazami powypadkowymi.  W ramach praktyk studenckich prowadziła sesje muzykoterapii w Holy Cross Centre Trust w Londynie – ośrodku dla uchodźców, osób z zaburzeniami zdrowia psychicznego i uzależnieniami.

Obecnie jest wykładowcą na Akademii Muzycznej im. Karola  Szymanowskiego w Katowicach w Zakładzie Muzykoterapii.  Prowadzi sesje terapeutyczne w wielu ośrodkach aglomeracji śląskiej, pracując z dziećmi i młodzieżą z różnym stopniem niepełnosprawności, autyzmem, Zespołem Downa oraz dziećmi z niepełnosprawnością sprzężoną. Prowadzi praktykę w ośrodku psychiatrycznym z pacjentami ze schizofrenią, zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi, psychotycznymi oraz z osobami uzależnionymi. Pracuje również z osobami zdrowymi organizując sesje dla dzieci i ich rodziców oraz sesje muzykoterapii w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku dla osób starszych.

 

Miejsce wykonywania pracy:

– Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

– Centrum Psychiatrii w Katowicach

– Pałac Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej

– Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Szansa” w Świętochłowicach

– Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczy w Tychach

 

Kontakt:

Email: dominikadopierala@hotmail.com