Egzamin certyfikacyjny dla muzykoterapeutów

Z radością informujemy, że w dniu 13 listopada 2017 roku (poniedziałek) w Katowicach odbył się kolejny egzamin certyfikacyjny dla muzykoterapeutów chcących uzyskać Certyfikat Muzykoterapeuty. Certyfikat daje uprawnienia do posługiwania się przy nazwisku skrótem MT-BC (certyfikowany muzykoterapeuta).
Egzamin certyfikacyjny prowadzony jest przez międzynarodową Komisję Certyfikacyjną. Jej przewodniczącym jest dr Krzysztof Stachyra, który jednocześnie pełni funkcję przewodniczącego Komisji Akredytacji i Certyfikacji w Światowej Federacji Muzykoterapii.

Certyfikacja jest potwierdzeniem posiadania kompetencji w zawodzie muzykoterapeuty. Przynosi korzyści nie tylko dla danego muzykoterapeuty, ale również dla rozwoju i usankcjonowania dziedziny muzykoterapii w Polsce.

Serdecznie gratulujemy kolejnym 8 polskim muzykoterapeutom, którzy uzyskali potwierdzenie swoich kompetencji przez niezależną Komisję Certyfikacyjną. Oto ich nazwiska:

Anita Łucjan-Kowalska

Justyna Grygowska

Joanna Talik

Anna Szlaużys

Agata Dobrasiewicz

Michalina Goławska

Renata Barańska -Gumieniak

Agnieszka Łuciuk-Wojczuk

 1. Lidia Przybylska at 20:06

  Czy oznacza to, że studia podyplomowe “Muzykoterapia” nie dają kompetencji do wykonywania zawodu muzykoterapeuty ?

  • Krzysztof Stachyra at 20:50

   Dzień dobry,

   Ideą certyfikacji jest poddanie posiadanej wiedzy i kompetencji z zakresu muzykoterapii weryfikacji przez międzynarodową komisję, niezależną od uczelni wydającej dyplom. Jak wiadomo, każda uczelnia kształci muzykoterapeutów w oparciu o nieco inny program oraz z reguły zupełnie inną kadrę wykładowców i trenerów. Do tego nawet w ramach jednych studiów spotyka się różne podejście studentów do realizowanych działań. Certyfikacja powstała przede wszystkim, aby dać szansę na promowanie najlepszych specjalistów w dziedzinie muzykoterapii w naszym kraju, a przez to też promować muzykoterapię jako dziedzinę terapii posiadającą określone standardy.
   Zapraszam do przeczytania artykułu na ten temat na naszym portalu: http://arteterapia.pl/ksztalcenie-i-certyfikacja-arteterapeutow/
   Pozdrawiam,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *