Ekspresja Ciała

Opis Szkolenia

Warsztat przeznaczony dla osób chcących poszerzyć swoje możliwości dotyczące kontaktu z własnym ciałem. Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z technikami pracy z ciałem, praktyczne uczenie zasad i umiejętności pracy twórczej z ciałem, praca nad rozwojem własnej wyobraźni ruchowej, stworzenie możliwości poznania własnej ekspresji i jej siły w wyrażaniu emocji. Na warsztacie poruszone zostaną również zagadnienia związane z umiejętnością prowadzenia dialogu niewerbalnego, dialogu z własnym ciałem, sposoby i zasady prowadzenia zajęć ruchowych.

Poruszane zagadnienia:
  • zapoznanie uczestników z technikami pracy z ciałem,
  • praktyczne nauczenie zasad i umiejętności pracy twórczej z ciałem,
  • poznanie swojej wyobraźni ruchowej,
  • stworzenie możliwości poznania swojej ekspresji i jej siły w wyrażaniu własnych emocji,
  • umiejętność dialogu niewerbalnego,
  • umiejętność dialogu z własnym ciałem.
  • rola muzyki w ruchu, wzajemne oddziaływanie

 

CZAS TRWANIA: 8 godzin (godzin lekcyjnych, czyli 1h-45minut)

TERMIN: prosimy sprawdzać

MIEJSCE: Centrum Arteterapii w Lublinie, ul. Nowy Świat 34C

KOSZT: 180 zł

 

PROWADZĄCY:

Janusz Szymański

Janusz Szymański – pedagog, instruktor teatralny, wykładowca. Od 1986 roku zajmuje się technikami parateatralnymi z zakresu teatru, ekspresji ciała i ruchu, prowadził grupy teatralne w Zielonej Górze, Legnicy, Jeleniej Górze, Lublinie i obecnie w Radzyniu Podlaskim. W latach 1988 – 1991 uczestniczył w programie kształcenia liderów młodzieżowych prowadzonym przez Andrzeja Komorowskiego – ucznia Jerzego Grotowskiego. Od 1995 roku organizator i prowadzący Ogólnopolskich i Międzynarodowych Warsztatów Teatralnych „Dialogi” w Radzyniu Podlaskim. W 2000 roku ukończył kurs z improwizacji kontaktu w Bremie (Niemcy). Wykładowca kilku uczelni, a także stały, długoletni współpracownik Centrum Arteterapii w Lublinie oraz Nieprzetartego Szlaku. Prowadzi warsztaty teatralne w Polsce i zagranicą.

 

INFORMACJE I ZAPISY:

Zapisy przyjmowane są wyłącznie na KARCIE ZGŁOSZENIA uczestnika szkolenia wypełnionej i przesłanej na adres: szkolenia@arteterapia.pl 

Regulamin szkoleń i warsztatów prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie Terapii Przez Sztukę [do pobrania]

 

 

Uczestnicy proszeni są o zadbanie o wygodny, nie krępujący ruchów strój (szczególnie spodnie i buty na zmianę) oraz wodę do picia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *