Kim jestem – arteterapia w budowaniu tożsamości

   

Kim jestem – arteterapia  w budowaniu tożsamości

Opis Szkolenia

Silne poczucie tożsamości nadaje spójność i celowość naszym działaniom,  jest warunkiem zdrowia, odpowiednikiem systemu odpornościowego na poziomie  duchowym. Pomaga  określić granice  między mną, a tym co mną  już nie jest. Program oparty na metodach arteterapii wizualnej i działaniach interdyscyplinarnych.  Uruchamiając siły twórcze osoby, służy wyraźnemu określeniu i wzmocnieniu siebie: swoich potencjałów, indywidualności, hierarchii  wartości, kierunków rozwoju a także budowaniu marzenia o sobie. Pojemny  język  sztuki umożliwia dotarcie do głębszych, nieświadomych części , kształtuje  kontakt ze sobą  i z drugą osobą, wspiera  proces psychicznego dojrzewania.

Poruszane zagadnienia:
  1. Sztuka zatrzymania się w czasie
  2. Rozpoznanie siebie i swoich ograniczeń
  3. Przekraczanie wewnętrznych barier
  4. Określanie kierunków rozwoju
  5. Ja w dialogu z partnerem

Podczas warsztatu posłużymy się różnymi technikami plastycznymi (rysunek, techniki malarskie, kolaż), technikami parateatralnymi, działaniami opartymi na muzyce.

 

Poziom: dla wszystkich zainteresowanych własnym rozwojem i pomaganiem innym osobom w odnalezieniu siebie.

Wymagania wstępne: Otwartość na poszukiwania i elastyczność w działaniu

 

CZAS TRWANIA: I wariant: 8 godzin
II wariant 15 godzin (dwa dni)

TERMIN: informacje niebawem

MIEJSCE: Centrum Arteterapii w Lublinie, ul. Nowy Świat 34C

KOSZT: ….

 

PROWADZĄCY:

B. KasprzakBarbara Kasprzak – pedagog, plastyk, instruktor teatralny, terapeuta Neurolingwistycznego Programowania (Międzynarodowy Certyfikat  Master Practitioner of Art of NLP), arteterapeuta. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów artystycznych o charakterze rozwojowym i terapeutycznym dla dzieci, młodzieży, kobiet, osób bezrobotnych, słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Czynny udział w wielu konferencjach w zakresie arteterapii. Prowadzi warsztaty szkoleniowe dla studentów UMCS i KUL, nauczycieli, instruktorów, terapeutów. Autorka wielu artykułów z dziedziny arteterapii. Współtwórczyni Ośrodka Terapii i Rozwoju w Świdniku, prezes Fundacji „Pod Skrzydłami”.

A tak od siebie – jestem wciąż zafascynowana odkrywaniem  możliwości twórczych u osób w każdym wieku i ich zdolnością do przemiany. Jestem też wdzięczna losowi za pracę, w której codziennie dotykam piękna.

 

INFORMACJE I ZAPISY:

Zapisy przyjmowane są wyłącznie na KARCIE ZGŁOSZENIA uczestnika szkolenia wypełnionej i przesłanej na adres: szkolenia@arteterapia.pl 

Regulamin szkoleń i warsztatów prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie Terapii Przez Sztukę [do pobrania]

 

Uczestnicy proszeni są o zadbanie o wygodny, w którym można także usiąść na podłodze i można pobrudzić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *