Konferencja “Sztuka jako wsparcie” oraz Festiwal “Spotkania z piosenką”

Serdecznie zapraszamy na dwa wspaniałe wydarzenia Międzynarodową Konferencję Naukową “Sztuka jako wsparcie” oraz XVII Międzynarodowe Spotkania z piosenką dla osób, którym z powodu niepełnosprawności przez życie iść nieco trudniej, ale które mają coś czymś mogą i chcą się podzielić ze wszystkimi.

Konferencja: “Sztuka jako wsparcie”

Data: 28 listopada 2014, w godz. 10.00 – 14.00

Miejsce: Wydział Artystyczny UMCS, Al. Kraśnicka 2a, sala kameralna (nr 14)

Na konferencji będzie można wziąć udział w wykładach m.in.: prof. Barbary Wheeler z USA, jednej z najbardziej znanych i uznanych muzykoterapeutów na świecie; prof. Zofii Konaszkiewicz z Akademii Muzycznej w Warszawie, której książki i wykłady wielokrotnie pokazały jak wielkie znaczenie odgrywać może muzyka w życiu dzieci zdrowych i chorych; dr Ludwiki Koniecznej-Nowak z Akademii Muzycznej w Katowicach, której praca pozwala młodzieży z problemami otworzyć się i uzyskać wsparcie, autorki książki “Wprowadzenie do muzykoterapii” czy dr Krzysztofa Stachyrę, który z ramienia Światowej Federacji Muzykoterapii czuwa nad kształceniem muzykoterapeutów w Europie, zaś na konferencji opowie o muzykoterapii społecznościowej oraz poprowadzi warsztat z zakresu tworzenia i instrumentacji piosenek w pracy z osobami, które nie są muzykami.

 

Program konferencji:

Prof. Zofia Konaszkiewicz – “Muzyka jako wsparcie”

Prof. Barbara Wheeler – “The Varied Possibilities of Music Therapy as a Support” (Różnorodne możliwości muzykoterapii jako wsparcia)

Dr Krzysztof Stachyra – “‘Spotkania z piosenką’ w kontekście muzykoterapii społecznościowej”

Dr Ewa Niestorowicz – “Terapia przez sztukę jako forma wsparcia osób z dysfunkcją wzroku i słuchu”

Dr Andrzej Białkowski – “Nauczanie muzyki jako praktyka nieformalna”

Prof. Elżbieta Krzemińska – “Śpiew jako forma wsparcia w powszechnie występujących problemach psychologicznych dzieci i młodzieży”

Mgr Michał Stanowski – “Rola występów scenicznych w terapii”

Mgr Róża Michalik – “Znaczenie zajęć muzycznych w procesie rewalidacji dzieci niepełnosprawnych”

Wstęp na konferencję jest bezpłatny.

 

WARSZTATY dla uczestników Spotkań z piosenką odbędą się 28 listopada 2014 (od godz. 15.00) w Centrum Arteterapii, ul. Nowy Świat 34c. Są one przeznaczone dla uczestników i ich instruktorów. Wspólnie ze międzynarodową grupą specjalistów z różnych dziedzin będziemy pracowali nad prawidłową emisją głosu, pracą z mikrofonem, będziemy poszerzali możliwości użycia głosu do improwizacji. Pokażemy też, że ruch daje radość i jest też bardzo ważnym elementem występów scenicznych. Nie zabraknie również kontynuacji naszych cyklicznych warsztatów poświęconych temu jak samemu napisać nie mając wielkich uzdolnień muzycznych, a potem sprawić, żeby zabrzmiała interesująco i dała poczucie dumy tak jej twórcom jak i wykonawcom.

 

Spotkania z piosenką 2014 m

 

W sobotę 29 listopada 2014 odbędzie się XVII Międzynarodowy Festiwal “Spotkania z piosenką”, który w tym roku odbywa się pod hasłem “W starym kinie”. Festiwal odbędzie się w Auli Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II, ul. Elsnera 5 w Lublinie. Inauguracja Festiwalu nastąpi o godzinie 13.15, jednak już od rana studenci Instytutu Muzyki UMCS w Lublinie będą pomagali przygotować się naszym niepełnosprawnym artystom do występów, prowadząc rozśpiewki, dając ostatnie wskazówki odnośnie poruszania się na scenie, a przede wszystkim wspierając wszystkich swoją wiedzą, umiejętnościami i uśmiechem!

Uroczyste zakończenie Festiwalu przewidujemy na godzinę 16.00

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://nieprzetartyszlaklublin.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *