Krzysztof Stachyra laureatem głównej nagrody na Światowym Kongresie Muzykoterapii

W lipcu bieżącego roku, w Austrii odbył się XIV Światowy Kongres Muzykoterapii. Tradycją jest, że to wielkie muzykoterapeutyczne wydarzenie odbywa się co trzy lata, każdorazowo na innym kontynencie. Tegoroczny Światowy Kongres, pod hasłem „Różnorodność kulturowa w muzykoterapii: praktyka, badania i edukacja” zorganizowany został w malowniczej Austrii, w dwóch miastach: Wiedniu i Krems.

 

Polska delegacja na XIV Światowym Kongresie Muzykoterapii w Austrii

Polska delegacja na WCMT 2014

 

W polskiej delegacji znalazł się prezes Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów (PSMT) dr Krzysztof Stachyra, który wygłosił dwie prezentacje pt. “Music therapy education and training from East to West” oraz “The color of us: Music therapy for children and families in Europe”. Przedstawił także plakat ilustrujący opracowany przez dr. Stachyrę i wdrażany obecnie w Polsce przez Polskie Stowarzyszenie Muzykoterapeutów system rozwoju muzykoterapii „Towards professionalisation of music therapy: A model of training and certification”, za który decyzją komitetu naukowego został uhonorowany główną nagrodą dla najlepszego plakatu Światowego Kongresu Muzykoterapii. Był to niezwykle miły dla polskich muzykoterapeutów akcent na Kongresie.

Nagrodę wręczył gubernator Dolnej Austrii dr Erwin Pröll oraz prof. Gerhard Tucek, prezydent Kongresu oraz dyrektor programu muzykoterapii na IMC University of Applied Sciences w Krems.

Closing ceremony - poster award a

 

Rada Światowej Federacji Muzykoterapii wyróżniła dr. Krzysztofa Stachyrę wyborem na Komisarza w Komisji Edukacji i Szkolenia Muzykoterapeutów World Federation of Music Therapy. Przez 3 letnią kadencję dr Stachyra będzie odpowiedzialny za monitorowanie edukacji i treningów muzykoterapeutów na obszarze całej Europy.

 

 

Best poster award a

Główna nagroda za najlepszy plakat Światowego Kongresu Muzykoterapii w 2014 roku

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *