Lubelskie Dni Muzykoterapii – 18-19 maja 2019

LUBELSKIE DNI MUZYKOTERAPII

Lubelskie Dni Muzykoterapii to wydarzenie, którego celem jest ukazanie terapeutycznych funkcji sztuki oraz promocja muzykoterapii. Skierowane jest do wszystkich mieszkańców Lublina – tych, którzy na co dzień świadomie dostrzegają korzyści płynące z kontaktu z muzyką oraz tych, dla których to odkrycie jest jeszcze przed nimi. Zapraszamy również specjalistów – psychologów, lekarzy, pedagogów, fizjoterapeutów – wszystkich, którzy dzięki muzyce mogą sprawić, że ich praca z drugim człowiekiem będzie nie tylko bardziej satysfakcjonująca, ale i skuteczna.

Lubelskie Dni Muzykoterapii w tym roku odbyły się w dniach 18-19 maja 2019 dzięki wsparciu Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów, Warsztatów Kultury, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Polskiego Stowarzyszenia Terapii Przez Sztukę oraz Światowej Federacji Muzykoterapii. Prezentacje i warsztaty poprowadzą najlepsi specjaliści muzykoterapii z Polski i świata, m. in. Jacqueline Robarts i Simon Procter. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w wydarzeniu bezpłatnie.

Wszystkie wydarzenia miały miejsce w sobotę popołudniu na Starym Mieście w Lublinie (w Warsztatach Kultury) oraz w niedzielę przed południem w Auli Instytutu Pedagogiki UMCS, ul. Narutowicza 12. A oto program tegorocznych LDM:

SOBOTA 18 maja 2019

MIEJSCE:  Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a

16.00 – 16.30 – O muzykoterapii słów kilka. Wykład wprowadzający do zagadnień z zakresu muzykoterapii –  dr hab. Krzysztof Stachyra

16.30 – 17.45 – Codzienna praktyka muzykoterapeuty – historie niepisane… (prezentacje pracy  w różnych modelach muzykoterapii) – dr Anna Bukowska; mgr Dominika Dopierała; mgr Michalina Siedlecka; mgr Anita Łucjan-Kowalska

18.00 – 19.30 – Muzykoterapia kreatywna, czyli jak wspólne muzykowanie pozwala na rozwój człowieka – Dr Simon Procter (The Nordoff-Robbins Music Therapy Center, Londyn)

20.00 –Warsztat bębniarski Michał Szulc z wprowadzeniem dr. Macieja Kieryła

 

NIEDZIELA 19 maja 2019

MIEJSCE:  Aula Instytutu Pedagogiki UMCS, ul. Narutowicza 12 w Lublinie.

10.00 – 13.00 – “Music, meaning, and relationship: music therapy for growth and wellbeing”  („Muzyka, znaczenie i relacja: muzykoterapia dla rozwoju i dobrego samopoczucia”) Prof. Jacqueline Robarts (Guildhall School of Music & Drama w Londynie, Wielka Brytania) – wykład i warsztat będzie tłumaczony na j. polski.

Kolejna edycja Lubelskich Dni Muzykoterapii odbędzie się w dniach 23-24 maja 2020 roku. Już teraz serdecznie zapraszamy!
A poniżej kilka zdjęć z ubiegłorocznych Lubelskich Dni Muzykoterapii (zdjęcia dzięki uprzejmości Warsztatów Kultury w Lublinie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *