Lubelskie Dni Muzykoterapii – 26-27 maja 2018

Lubelskie Dni Muzykoterapii to wydarzenie, którego celem jest ukazanie terapeutycznych funkcji sztuki oraz promocja muzykoterapii. Skierowane jest do wszystkich – tych, którzy na co dzień świadomie dostrzegają korzyści płynące z kontaktu z muzyką oraz tych, dla których to odkrycie jest jeszcze przed nimi. Zapraszamy również specjalistów – psychologów, lekarzy, pedagogów, fizjoterapeutów – wszystkich, którzy dzięki muzyce mogą sprawić, że ich praca z drugim człowiekiem będzie nie tylko bardziej satysfakcjonująca, ale i skuteczna.

Pierwsze Lubelskie Dni Muzykoterapii odbędą się one w dniach 26-27 maja 2018 dzięki wsparciu Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów, Warsztatów Kultury, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Polskiego Stowarzyszenia Terapii Przez Sztukę oraz World Federation of Music Therapy. Prezentacje i warsztaty poprowadzą najlepsi specjaliści muzykoterapii z Polski i świata, m. in. Sarah Johnson i Simon Procter.

PROGRAM LUBELSKICH DNI MUZYKOTERAPII

Sobota 26 maja 2018 – Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a
17.00-18.00 – Muzykoterapia to coś więcej niż relaksacja z muzyką. Wykład wprowadzający w zagadnienia muzykoterapii
Dr hab. Krzysztof Stachyra (UMCS, Lublin)
18.00-19.30 – Zajęcia otwarte z Muzykoterapii Kreatywnej. Każdy z nas jest muzykalny i może komunikować się poprzez muzykę.
Dr Simon Procter (The Nordoff-Robbins Music Therapy Center, Londyn)
20.00-21.00 koncert rekreacyjny zespołu „Muzotera” z wprowadzeniem poprowadzonym przez dr. Macieja Kieryła (Centrum Zdrowia Dziecka, Warszawa)
21.00-… jam session

Niedziela 27 maja 2018 – UMCS, Wydział Artystyczny, Al. Kraśnicka 2a
9.00 – 12.45- Muzykoterapia Neurologiczna, prof. Sarah Johnson (Colorado State University, USA) z tłumaczeniem dr Anny Bukowskiej
13.00.-14.00 – Techniki muzykoterapeutyczne w pracy nad uwagą (warsztat), dr Ludwika Konieczna-Nowak (Akademia Muzyczna , Katowice)

UWAGA! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na niedzielne wykłady obowiązują zapisy TUTAJ.

ZAPRASZAMY!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *