Międzynarodowa Konferencja Naukowa Muzykoterapeutów – Katowice 11-12.07.2016

 .  

Zakład Muzykoterapii Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

Zakład Twórczości i Ekspresji Dziecka Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ

oraz Polskie Stowarzyszenie Muzykoterapeutów

serdecznie zapraszają na

II Międzynarodową Konferencję Naukową

„Muzyka, terapia, edukacja. Symbol, ekspresja, percepcja”

11-12 lipca 2016 r., Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach

 

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do osób dostrzegających edukacyjny i terapeutyczny potencjał muzyki. Zapraszamy muzykoterapeutów, nauczycieli, pedagogów, psychologów i specjalistów pokrewnych dziedzin, zainteresowanych użytkową funkcją sztuki w szerokim kontekście.

Tegoroczni goście specjalni Konferencji to światowe autorytety w dziedzinie muzykoterapii, specjaliści szczycący się wybitnymi osiągnięciami zarówno w praktyce klinicznej jak i na polu badań naukowych i edukacji: brytyjskie terapeutki związane z centami muzykoterapii w Londynie i Cambridge – Jackie Robarts i Amelia Oldfield oraz Barbara Wheeler ze Stanów Zjednoczonych. Ich wystąpienia dotyczyć będą pracy muzykoterapeutycznej z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z doświadczeniami traumy, zaburzeniami emocji i zachowania oraz problemami psychicznymi. Przedstawione zostaną także najnowsze osiągnięcia w zakresie badań w muzykoterapii.

W ofercie konferencji, obok wykładów i prezentacji, przewidziano szeroką ofertę warsztatową. Prezentacje gości zagranicznych będą tłumaczone symultanicznie.

Termin zgłoszeń prezentacji upłynął 5 maja 2016, natomiast istnieje jeszcze możliwość wzięcia udziału w konferencji jako słuchacz. Prosimy o kontakt na adres: muzykoterapia@am.katowice.pl

Kartę zgłoszenia udziału w Konferencji można pobrać TUTAJ.

Opłata konferencyjna wynosi 400 zł. lub 100 EURO i obejmuje: udział w wydarzeniach konferencyjnych, materiały konferencyjne, 2 obiady i 1 kolacja.

 

Kontakt w sprawach konferencyjnych:

muzykoterapia@am.katowice.pl

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *