Muzykoterapia „evidence-based” – teoria i praktyka, założenia, korzyści, trudności

   

Muzykoterapia „evidence-based” – teoria i praktyka, założenia, korzyści, trudności

Opis Szkolenia

W ramach prezentacji przedstawiona zostanie medyczna koncepcja evidence-based practice oraz jej odniesienia do muzykoterapii. Ukazane zostaną światowe standardy w tym zakresie a także – na tym tle – sytuacja muzykoterapii polskiej. Korzyści i ryzyka związane z taką perspektywą zostaną omówione oraz poddane dyskusji.

Poruszane zagadnienia:
  1. Evidence-based practice w medycynie
  2. Evidence-based practice w muzykoterapii
  3. Standardy pracy muzykoterapeutycznej
  4. Kontekst światowy i krajowy.

 

Poziom: Certyfikowani muzykoterapeuci

Wymagania wstępne: wiedza na temat współczesnych kierunków muzykoterapii.

 

CZAS TRWANIA: 1 godzina

TERMIN: informacje niebawem

MIEJSCE: Centrum Arteterapii w Lublinie, ul. Nowy Świat 34C

KOSZT: ….

 

PROWADZĄCY:

Ludwika Konieczna (1)Dr Ludwika Konieczna-Nowak – certyfikowany muzykoterapeuta, kierownik Zakładu Muzykoterapii w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, muzykoterapeutka w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym im. ks. Leopolda Markiefki, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów (PSMT). Jest absolwentką studium podyplomowego z zakresu muzykoterapii we wrocławskiej Akademii Muzycznej,  w tej specjalności kształciła się także w School of Music University of Louisville (Kentucky, USA). Uczestniczyła w 24th International Training Institute in Neurologic Music Therapy w Londynie (kurs zakończony otrzymaniem certyfikatu neuromuzykoterapeuty). Stopień naukowy doktora uzyskała w roku 2012, w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (promotor: prof. Barbara Kamińska).

Brała aktywny udział w wielu konferencjach w kraju i zagranicą, jest autorką szeregu publikacji. Swoje zainteresowania praktyczne i naukowe koncentruje wokół muzykoterapii dzieci i młodzieży z zaburzeniami emocji i zachowania.

 

INFORMACJE I ZAPISY:

Zapisy przyjmowane są wyłącznie na KARCIE ZGŁOSZENIA uczestnika szkolenia wypełnionej i przesłanej na adres: szkolenia@arteterapia.pl 

Regulamin szkoleń i warsztatów prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie Terapii Przez Sztukę [do pobrania]

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *