Nabór na Podyplomowe Studia Muzykoterapii!

Informujemy, że od 12 stycznia 2015 roku otwarta zostanie rekrutacja na kwalifikacyjne Podyplomowe Studia Muzykoterapii. Program studiów opracowany został według standardów Komisji Edukacji i Szkolenia Muzykoterapeutów Światowej Federacji Muzykoterapii (WFMT), dzięki czemu spełnia najnowsze międzynarodowe standardy jakie obowiązują w najlepszych uczelniach kształcących muzykoterapeutów na świecie. Zajęcia odbywać się będą zarówno na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, jak i w Centrum Arteterapii. Prowadzą je uznani specjaliści z Polski i zagranicy, między innymi: prof. Simon Procter (dyrektor programu kształcenia muzykoterapeutów kreatywnych w Wielkiej Brytanii), dr Maciej Kierył (twórca metody Mobilnej Rekreacji Muzycznej), dr Ludwika Konieczna-Nowak (kierownik studiów muzykoterapii w Akademii Muzycznej w Katowicach, redaktor naczelna “Pisma muzykoterapeutycznego”), dr Anna Bukowska (specjalistka w zakresie Muzykoterapii Neurologicznej), etc. Kierownikiem studiów będzie dr Krzysztof Stachyra, Europejski Komisarz w Komisji Edukacji i Szkolenia Muzykoterapeutów Światowej Federacji Muzykoterapii, przewodniczący Komisji Certyfikacyjnej Muzykoterapeutów, autor podręcznika “Podstawy muzykoterapii”.

 

Studia trwają 3 semestry i mają status studiów kwalifikacyjnych przygotowujących do uzyskania Certyfikatu Muzykoterapeuty Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów. Pierwszy zjazd odbędzie się w terminie 31 stycznia/1 lutego 2015.

 

W programie studiów obejmującym 420 godzin zajęć (w tym 60 godzin praktyk) znajdują się między innymi zajęcia z zakresu aktywnych i receptywnych form muzykoterapii, umiejętności improwizacji, pracy z osobami z różnymi problemami i zaburzeniami, superwizja, arteterapia, choreoterapia, teatroterapia, umiejętności z zakresu medycyny, psychologii, pedagogiki specjalnej, etc. Wiele miejsca poświęca się działaniom praktycznym, zgodnie z założeniem, że absolwent studiów ma nie tylko posiadać wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności do efektywnego prowadzenia muzykoterapii z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.

 

Kandydatami na studia mogą być absolwenci studiów wyższych, którzy wykazują zainteresowanie muzykoterapią oraz wykonają dwa utwory muzyczne na dowolnym instrumencie (w tym jeden wokalno-instrumentalny). Mile widziane jest również wykazanie się predyspozycjami do improwizacji.

 

Rozmowa rekrutacyjna odbędzie się już 25 stycznia 2015 od godz. 13.00 w Instytucie Muzyki, Al. Kraśnicka 2A w Lublinie. Dokumenty przyjmowane są od 10 do 24 stycznia 2015 roku. Jeśli kandydat nie zdąży już dostarczyć dokumentów do 24 stycznia wtedy musi się zarejestrować w systemie informatycznym IRK na UMCS (do 24 stycznia włącznie!), zaś dokumenty przywieźć ze sobą na rozmowę kwalifikacyjną.

 

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej:

http://www.umcs.pl/pl/wyszukiwarka-studiow,118,muzykoterapia,7106.chtm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *