Informujemy, że od 12 stycznia 2015 roku otwarta zostanie rekrutacja na kwalifikacyjne Podyplomowe Studia Muzykoterapii. Program studiów opracowany został według standardów Komisji Edukacji i Szkolenia Muzykoterapeutów Światowej Federacji Muzykoterapii (WFMT), dzięki czemu spełnia najnowsze międzynarodowe standardy jakie obowiązują w najlepszych uczelniach kształcących muzykoterapeutów na świecie. Zajęcia odbywać się będą zarówno na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, jak i w Centrum Arteterapii. Prowadzą je uznani specjaliści z Polski i zagranicy, między innymi: prof. Simon Procter (dyrektor programu kształcenia muzykoterapeutów kreatywnych w Wielkiej Brytanii), dr Maciej Kierył (twórca metody Mobilnej Rekreacji Muzycznej), dr Ludwika Konieczna-Nowak (kierownik studiów muzykoterapii w Akademii Muzycznej w Katowicach, redaktor naczelna “Pisma muzykoterapeutycznego”), dr Anna Bukowska (specjalistka w zakresie Muzykoterapii Neurologicznej), etc. Kierownikiem studiów będzie dr Krzysztof Stachyra, Europejski Komisarz w Komisji Edukacji i Szkolenia Muzykoterapeutów Światowej Federacji Muzykoterapii, przewodniczący Komisji Certyfikacyjnej Muzykoterapeutów, autor podręcznika “Podstawy muzykoterapii”.
Studia trwają 3 semestry i mają status studiów kwalifikacyjnych przygotowujących do uzyskania Certyfikatu Muzykoterapeuty Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów. Pierwszy zjazd odbędzie się w terminie 31 stycznia/1 lutego 2015.
W programie studiów obejmującym 420 godzin zajęć (w tym 60 godzin praktyk) znajdują się między innymi zajęcia z zakresu aktywnych i receptywnych form muzykoterapii, umiejętności improwizacji, pracy z osobami z różnymi problemami i zaburzeniami, superwizja, arteterapia, choreoterapia, teatroterapia, umiejętności z zakresu medycyny, psychologii, pedagogiki specjalnej, etc. Wiele miejsca poświęca się działaniom praktycznym, zgodnie z założeniem, że absolwent studiów ma nie tylko posiadać wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczne umiejętności do efektywnego prowadzenia muzykoterapii z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi.
Kandydatami na studia mogą być absolwenci studiów wyższych, którzy wykazują zainteresowanie muzykoterapią oraz wykonają dwa utwory muzyczne na dowolnym instrumencie (w tym jeden wokalno-instrumentalny). Mile widziane jest również wykazanie się predyspozycjami do improwizacji.
Dodatkowe informacje znajdują się na stronie Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej:
http://www.umcs.pl/pl/wyszukiwarka-studiow,118,muzykoterapia,7106.chtm
Dodaj komentarz