Centrum ARTEterapii

Centrum ARTEterapii
ul. Nowy Świat 34C
20-418 Lublin
tel. 81 / 534-26-08
sds.akademiaartystyczna@gmail.com

Centrum ARTEterapii dla każdego!
Stworzyliśmy miejsce wyjątkowe. Miejsce, gdzie spotykają się człowiek, sztuka i terapia, tworząc jedność. To swoista “przestrzeń” dla twórczości i kultury, płaszczyzna integracji i współpracy różnych środowisk społecznych w ramach aktywności arteterapeutycznej, kulturalnej i artystycznej.

Centrum ARTEterapii to przede wszystkim ludzie. Terapeuci, instruktorzy i wolontariusze, artyści niepełnosprawni, których jednoczy pasja i zaangażowanie, twórczość amatorska, wspólne tworzenie kultury. Są wśród nas specjaliści z różnych dziedzin – pedagodzy, muzykoterapeuci, ludzie teatru, plastycy, choreografowie, terapeuci, logopedzi, psycholodzy, wszyscy, którzy widzą wielkie możliwości w sztuce i obcowaniu z nią na co dzień. Wspólnie robimy coś dla siebie i dla innych.

Centrum ARTEterapii to miejsce:

  • rozwojowe i terapeutyczne – wykorzystuje różne formy terapii przez sztukę;
  • edukacyjne – prowadzi szkolenia, daje szansę na podnoszenie kwalifikacji osobom niepełnosprawnym, instruktorom pracującym z niepełnosprawnymi, studentom, wolontariuszom oraz wszystkim zaangażowanym w tworzenie sztuki i kultury;
  • informacyjno-promocyjne – gromadzi informacje na temat technik, metod i działań arteterapeutycznych, tworzy bazę danych organizacji zajmujących się arteterapią, publikuje zgromadzone materiały;
  • integracyjne – skupia różne środowiska: osoby niepełnosprawne i pełnosprawne; dzieci, młodzież, dorosłych; organizacje pozarządowe oraz instytucje publiczne; środowiska wykluczone społecznie i zagrożone marginalizacją; rodziny; wolontariuszy; umożliwia współpracę i wymianę doświadczeń;
  • eksperymentalne – poszukuje nowatorskich i innowacyjnych form arteterapeutycznych.

Jednocześnie Centrum ARTEterapii to miejsce otwarte na nowe pomysły, twórczych ludzi – wszystkich pragnących zaangażować się w jego tworzenie.

Centrum ARTEterapii zaprasza!

Centrum ARTEterapii dla wielu z Was może stać się pierwszym krokiem na drodze do samorealizacji i bramą do świata Sztuki.
Czekamy na Was! Przychodzą do nas osoby w różnym wieku i różnych profesji, rodzice i dzieci, nauczyciele, osoby niepełnosprawne i pełnosprawne, ludzie chcący nauczyć się relaksacji, radzenia sobie ze stresem, pragnący na nowo dostrzec piękno otaczającego świata, odkryć w sobie potencjał i uwierzyć we własne możliwości.
Nie potrzebujemy żadnych skierowań – wystarczy, że zrobisz pierwszy krok i skontaktujesz się z nami.

Zapraszamy!
Prowadzimy otwarty nabór osób indywidualnych i grup zainteresowanych udziałem w zajęciach.

W Centrum ARTEterapii możesz indywidualnie ustalić terminy oraz plan zajęć, szkoleń i spotkań dla grupy. Program opracowujemy dostosowując go do potrzeb grupy i konsultujemy z prowadzącymi. Metody pracy, koncepcje i techniki dobieramy i opracowujemy wspólnie w działaniu i w rozmowach. Jako pierwsi w Polsce oferujemy psychoterapię muzyczną metodą Guiged Imagery and Music (GIM) prowadzoną przez dr. Krzysztofa Stachyrę – jedynego w Polsce muzykoterapeutę z uprawnieniami do prowadzenia sesji w tej metodzie.
Dodatkowe informacje znajdziesz również na stronie www.nieprzetartyszlak.pl

O Centrum ARTEterapii możesz również przeczytać w artykule pt. “Traktować indywidualnie” dostępnym pod adresem: http://kulturaenter.pl/traktowac-indywidualnie/2011/03/#more-5539

Nasz adres:
Centrum ARTEterapii
ul. Nowy Świat 34C
Lublin 20 – 418
tel. 81 / 534-26-08 

e-mail: sds.akademiaartystyczna@gmail.com