Gabinet arteterapii i pomocy pedagogicznej

GABINET ARTETERAPII I POMOCY PEDAGOGICZNEJ powstał w 2009 roku w Ostrowie Wielkopolskim z inicjatywy mgr. Adama Urbaniaka – pedagoga, arteterapeuty i terapeuty zajęciowego (absolwenta Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu).

CELE I ZADANIA PLACÓWKI: – ARTETERAPIA młodzieży i osób dorosłych ( blokady emocjonalne, trudności adaptacyjne, zaburzenia zachowania, traumy, niwelowanie i zmniejszanie poziomu napięć emocjonalnych, obniżanie skali zachowań agresywnych)

– ARTETERAPIA osób chorych psychicznie, niepełnosprawnych intelektualnie, ruchowo.

– ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNO – ROZWOJOWE dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych, z trudnościami w uczeniu się

– WARSZTATY ARTYSTYCZNE „Ekspresja twórcza i spontaniczna aktywność” dla osób bez ograniczonego wieku

– WARSZTAT PRACY Z CIAŁEM – kształtujący indywidualność człowieka

– ZAJĘCIA ROZWOJU TWÓRCZEGO dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym „ MŁODY ARTYSTA” do wyboru : w zakresie plastyki, dramy, teatru, muzyki, tańca.

– ZAJĘCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY poprawiające koncentrację, szybkość i sprawność myślenia, zapamiętywania „TWÓRCZA GIMNASTYKA MÓZGU” – TRENING KREATYWNOŚCI dla dzieci i młodzieży

– TRENINGI RELAKSACYJNE, ANTYSTESOWE

Ponadto placówka świadczy usługi w zakresie: – DORADZTWA I PORADNICTWA PEDAGOGICZNEGO – Pomocy pedagogicznej – TERAPII DZIECI I MŁODZIEŻY – Indywidualnych i grupowych sesji dostosowanych do potrzeb i możliwości pacjenta/ klienta

– OPRACOWANIA INDYWIDUALNEGO PROGRAMU PROCESU EDUKACJI I TERAPII Gabinet współpracuje z zespołem specjalistów: psychologa, psychoterapeuty, terapeuty zajęciowego, pielęgniarki, specjalisty rehabilitacji ruchowej. Założyciel placówki posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte w specjalistycznych placówkach prowadzących proces edukacji, terapii, rehabilitacji.