Ruszył nabór na Studia Podyplomowe w Podejściu Muzykoterapii Nordoff Robbins

Program studiów tworzony jest przez Fundację Nordoff Robbins Polska we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu i poznańską Akademią Muzyczną. To dwuletnie studia opracowane z myślą o muzykach, którzy chcą poszerzyć swoje doświadczenie o wiedzę i umiejętności muzykoterapeutyczne. Formalne wykształcenie muzyczne kandydatek i kandydatów na studia nie jest konieczne. Liczą się biegłość w grze na instrumencie oraz kreatywne podejście do tworzenia muzyki. Te umiejętności będą poszerzane w toku studiów.

Muzykoterapia Nordoff Robbins to proces terapeutyczny, który rozwija się pomiędzy muzykującymi razem osobami. Swobodna improwizacja, śpiew, pisanie piosenek, gra na instrumencie – to aktywności, które pozwalają nam rozwijać osobiste i społeczne możliwości grających. Proces terapeutyczny odbywa się więc w samym akcie tworzenia muzyki.  

Studia Podyplomowe w Podejściu Nordoff Robbins to pierwsze w Polsce studia muzykoterapeutyczne zgłębiające pracę i dorobek Paula Nordoffa i Clive’a Robbinsa. W przeciągu dwóch lat studentki i studenci będą nabywać umiejętność otwierania i wspierania procesu terapii w muzyce. Podstawą tych umiejętności będzie pogłębiona znajomość podejścia zapoczątkowanego przez jego prekursorów, rozwijanego w praktyce i teorii przez ponad 50 lat. 

Ukończenie studiów podyplomowych uprawniać będzie do wykonywania zawodu muzykoterapeuty. Skoncentrowane na praktyce studia mają na celu przygotować absolwentów i absolwentki do podjęcia pracy w zawodzie. W programie przewidziano bowiem nie tylko dużo praktyk, ale również superwizję oraz wielostronne przygotowanie. Studia są prowadzone przez 3 podmioty – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Fundację Nordoff Robbins Polska oraz Akademię Muzyczną w Poznaniu. Dzięki temu poszczególne moduły studiów – muzyczny, muzykoterapeutyczny i medyczny – będą prowadzone przez specjalistów i specjalistki z tego zakresu.

Nabór na studia trwa do końca grudnia 2022 roku, a egzaminy planowane są w pierwszej dekadzie stycznia. Pierwszy zjazd przewidywany jest na 24-26 lutego 2023. 

Szczegółowe informacje dotyczące naboru, sylwetek Kadydatek/Kandydatów i Aboswentek/Absolwentów oraz programu zajęć znajdują się na stronie Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu:

http://www.podyplomowe.ump.edu.pl/pl/kierunki/muzykoterapia-w-podejsciu-nordoff-robbins?fbclid=IwAR29M3NgJH3MKOq5GJDppJXpQ-Hghc-JBO9kW03OzTeMQ8Ta5BPOJtRdHzE  

W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z koordynatorką studiów Darią Nowak: daria.nowak@ump.edu.pl, (61) 854 72 74

lub kierownictwem studiów:

Wojciechem Strzeleckim wstrzelecki@ump.edu.pl, 609 293 602

i Dominiką Dopierałą dominika.dopierala@nordoff-robbins.pl, 606 791 683 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *