Spotkania z bajką pomagajką – Warszawa

 

Miło nam powiadomić, że w naszej ofercie znajdują się już zajęcia z bajkoterapii dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszoszkolnym


“Spotkania z bajką-pomagajką”

Zajęcia „Spotkania z Bajką – Pomagajką” są formą warsztatów twórczego myślenia dla dzieci, opierają się na metodzie bajkoterapii – nowatorskim pomyśle na  pracę z dziećmi. Za pomocą specjalnie dobranych tekstów literackich   dzieci w  sposób naturalny  mogą stykać się  z różnymi sytuacjami społecznymi i emocjami, które ich dotyczą i pracować nad nimi.

Warsztaty prowadzone są w  atmosferze zabawy i śmiechu. Oprócz słuchania bajki, dzieci mają okazję do rozmowy o uczuciach własnych i innych osób, ludzkich postawach i metodach radzenia sobie z problemami. Dzięki tej formie pracy dzieciaki rozwiną swoje umiejętności emocjonalne, intelektualne i społeczne. Doświadczą różnych uczuć i zdobędą wiedzę na ich temat.

W dużej ilość spotkań  prowadzący korzysta z pomocy pacynki.

Treść zajęć dostosowana jest do wieku dzieci. W zajęciach mogą uczestniczyć  dzieci od lat 3-ech, ale konieczne jest łączenie ich w grupy w zbliżonym przedziale wiekowym, czyli np. 3-5, 6-8 itd

Niezbędnym  warunkiem przeprowadzenia zajęć jest  spotkanie z rodzicami dzieciktóre mają w nich wziąć udział. Rodzice są na nim dokładnie informowani, na czym polegają nasze zajęcia, a także ustalmy z nimi zasady komunikacji między nami. Jest to konieczne, by nasze zajęcia z dziećmi były maksymalnie efektywne.

Istnieje także możliwość zorganizowania zajęć, w których uczestniczą  i rodzice, i dzieci.

Zajęcia prowadzi jedna osoba  (posiadająca wykształcenie polonistyczne, pedagogiczne lub psychologiczne)

Aby otrzymać szczegółową ofertę napisz

kontakt@ABCbaby.pl lub zadzwoń 0 500 051 052.

Wiecej informacji o organizatorze:

http://www.abcbaby.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *