Szkolenie “Praktyka arteterapii”

Zapraszamy na szkolenie “Praktyka arteterapii”, które odbędzie się w listopadzie i grudniu 2012 w Poznaniu. Skierowane jest do: arteterapeutów, nauczycieli, pedagogów, terapeutów i trenerów wykorzystujących sztukę w pracy terapeutycznej i w twórczym rozwoju. Udział w zajęciach jest odpłatny.

Cykl obejmuje 3 spotkania:

  • Wprowadzenie. Rola wyobraźni i twórczości w zmianie rozwojowej i terapeutycznej. Multimodalna natura obrazu.
  • Archetyp, symbol i metafora w arteterapii. Narracja i cisza w arteterapii.
  • Słowo. Receptywny i aktywny kontakt ze słowem w arteterapii. Baśnie, opowieści, poezja.

 

TERMIN:    Listopad 2012 r.: 13 (wtorek), 26 (poniedziałek);  Grudzień 2012 r.: 10 (poniedziałek).

Możliwe jest uczestnictwo w wybranym module, chociaż polecany jest udział w całości cyklu.

Miejsce – FRDL, Ośrodek Regionalny w Poznaniu, ul. Rolna 19/3, Poznań.

Szkolenie składa się z części teoretycznej i warsztatowej, opiera się przede wszystkim na koncepcji analitycznej. Skierowane jest do: arteterapeutów, nauczycieli, pedagogów, terapeutów i trenerów wykorzystujących sztukę w pracy terapeutycznej i w twórczym rozwoju.

“Poznaj samego siebie” – ten starożytna instrukcja obejmuje zarówno arteterapeutę jak i jego klienta, dlatego też szkolenie oparte jest na praktyce i doświadczaniu.

Podczas szkolenia będą wykorzystywane sztuki wizualne, przede wszystkim: malarstwo, rysunek i collage, sztuki narracyjne i muzyka.

Prowadząca: Marta Grześkowiak – arteterapeutka, w trakcie szkolenia wstępnego do psychoanalizy jungowskiej. Prowadzi grupowe i indywidualne sesje arteterapii, pracuje m. in. z osobami z chorobą onkologiczną i psychiczną. Stosuje arteterapię opartą przede wszystkim na spojrzeniu analitycznym, koncentruje się na procesach zachodzących między tym co świadome a nieświadome, roli wyobraźni i wymiernych, opartych na zmianach neurobiologicznych skutkach procesów twórczych.

Opłata: 680 zł od osoby za cały cykl szkoleniowy lub 259 zł za udział w wybranym module, RABAT 10% dla każdej kolejnej osoby zgłoszonej z tej samej instytucji netto zwolnione z VAT w przypadku finansowania szkolenia ze środków publicznych.

Zgłoszenia: Do dnia 8 listopada 2012 r. do godz. 16.00. Zgłoszenia na formularzu przyjmujemy faksem lub pocztą elektroniczną e-mail: szkolenia@poznan.frdl.pl. Rezygnacja ze szkolenia może nastąpić najpóźniej 2 dni przed szkoleniem.

FRDL, Ośrodek Regionalny w Poznaniu, ul. Rolna 19/3, Poznań, tel. 61 853 34 33

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *