Techniki improwizacyjne w muzykoterapii

   

Techniki improwizacyjne w muzykoterapii

Opis Szkolenia

Warsztat poświęcony jest na prezentację, omówienie i praktyczne zastosowanie technik improwizacyjnych w muzykoterapii.

Poruszane zagadnienia:
  1. wykorzystanie skal w improwizacji (pentatoniczna, całotonowa, środkowowschodnia, wybrane skale modalne)
  2. nauka wybranych progresji harmonicznych jako podstawy improwizacji
  3. zastosowanie idiomów muzycznych w improwizacji
  4. nauka i doskonalenie technik terapeutycznych opartych na improwizacji

W zależności od liczby i stopnia zaawansowania uczestników zagadnienia poruszane podczas warsztatów mogą ulec zmianie. Ich poziom będzie dostosowany do umiejętności osób biorących udział w warsztatach.

Wymagania wstępne: wykształcenie muzyczne co najmniej na poziomie podstawowym.

 

CZAS TRWANIA: 4 godziny

TERMIN: informacje niebawem

MIEJSCE: Centrum Arteterapii w Lublinie, ul. Nowy Świat 34C

KOSZT: …

 

PROWADZĄCY:

Dominika Dopierała

Dominika Dopierała – certyfikowany muzykoterapeuta, absolwentka studiów licencjackich w katedrze fortepianu w Royal College of Music oraz studiów magisterskich w Nordoff Robbins Music Therapy Centre w Londynie, Wielka Brytania. W 2012 roku rozpoczęła praktyki na stanowisku muzykoterapeuty w centrum rehabilitacji neurologicznej Marillac Care w Londynie prowadząc sesje z osobami z organicznymi chorobami neurologicznymi i urazami powypadkowymi.  W ramach praktyk studenckich w roku 2013 prowadziła sesje muzykoterapii w Holy Cross Centre Trust w Londynie – ośrodku dla uchodźców, osób z zaburzeniami zdrowia psychicznego i uzależnieniami.

Obecnie wykładowca na Akademii Muzycznej im. Karola  Szymanowskiego w Katowicach w Zakładzie Muzykoterapii.  Prowadzi sesje terapeutyczne w wielu ośrodkach aglomeracji katowickiej, pracując z dziećmi i młodzieżą z różnym stopniem upośledzenia umysłowego jak autyzm, Zespół Downa jak również z dziećmi z upośledzeniem sprzężonym. Prowadzi praktykę muzykoterapeutyczną w ośrodku zajmującym się leczeniem psychiatrycznym, pracując z pacjentami ze schizofrenią, zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi, psychotycznymi oraz z osobami uzależnionymi. Pracuje również z osobami zdrowymi organizując sesje dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców oraz sesje muzykoterapii w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku dla osób starszych.

 

INFORMACJE I ZAPISY:

Zapisy przyjmowane są wyłącznie na KARCIE ZGŁOSZENIA uczestnika szkolenia wypełnionej i przesłanej na adres: szkolenia@arteterapia.pl 

Regulamin szkoleń i warsztatów prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie Terapii Przez Sztukę [do pobrania]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *