Terapeutyczne Granie na Instrumentach Muzycznych (TIMP)

Terapeutyczne Granie na Instrumentach Muzycznych (TIMP) – zastosowanie praktyczne

Opis Szkolenia

Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z klinicznym zastosowaniem Terapeutycznego Grania na Instrumentach Muzycznych (TIMP). TIMP stanowi jedną z sensomotorycznych technik Neuromuzykoterapii (NMT) i polega na grze na instrumentach dla ćwiczenia i stymulowania ruchów funkcjonalnych w terapii motorycznej. Poprzez odpowiednio dobrane i ustawione instrumenty, granie na nich w tradycyjny, bądź określony przez terapeutę sposób, poprawiane są zakresy ruchu, wytrzymałość, siła mięśniowa, koordynacja kończyn, kontrola posturalna, zręczność i chwyt, mobilność ciała oraz percepcja i czucie.

Poruszane zagadnienia:

Warsztat skoncentruje się na problematyce wykorzystywania muzyki i instrumentów do rozwiązywania problemów funkcjonalnych, których doświadczają pacjenci.

 

CZAS TRWANIA: 4 godziny

TERMIN: 10 maja 2015

MIEJSCE: Centrum Arteterapii w Lublinie, ul. Nowy Świat 34C

KOSZT: 120 zł

 

PROWADZĄCY:
PHOTO ANNA BUKOWSKA

Anna Bukowska – certyfikowana muzykoterapeutka i fizjoterapeutka. Absolwentka fizjoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz studiów podyplomowych z muzykoterapii Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Doktorantka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Ukończyła The International Training Institute in Neurologic Music Therapy (kurs podstawowy z neuromuzykoterapi) oraz The Neurologic Music Therapy Advanced Fellowship Training (kurs rozwijający). Prowadzi terapię pacjentów z uszkodzeniami oraz chorobami układu nerwowego.

 

INFORMACJE I ZAPISY:

Zapisy przyjmowane są wyłącznie na KARCIE ZGŁOSZENIA uczestnika szkolenia wypełnionej i przesłanej na adres: szkolenia@arteterapia.pl 

Regulamin szkoleń i warsztatów prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie Terapii Przez Sztukę [do pobrania]

Uczestnicy proszeni są u zadbanie o wygodny, nie krępujący ruchów strój.

 

NMT (small)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *