Relacja ze spotkania z dr. med. Helmut Röhrbornem

 

HelmutRöhrborn

Relacja ze spotkania z dr. med. Helmut Röhrbornem

 

W środę 28 sierpnia 2013 w Centrum Arteterapii, ul. Nowy Świat 34 C w Lublinie odbyło się spotkanie i wykład dr. med. Helmuta Röhrborna, doktorem medycyny psychosomatycznej i psychoterapii/psychoanalizy oraz doktorem medycyny wewnętrznej, który w latach 1980 -€“ 2007 pełnił funkcję ordynatora Kliniki Psychoterapii i Psychosomatyki Szpitala Kliniken Erlabrunn gGmbH. Od 1979 roku stosował w swojej praktyce muzykoterapię, przede wszystkim czerpiąc z podejścia muzykoterapii receptywnej. Naukowo, w praktyce, jako nauczyciel oraz publicysta rozwijał Muzykoterapię Regulatywną opartą na koncepcji Christopha Schwabe.  Prowadzi grupy balintonowskie oraz superwizuje.

 

Była to wyjątkowa sposobność, aby spotkać się z osobą, która współpracowała z Christophem Schwabe przy rozwijaniu metody Muzykoterapii Regulatywnej. Dr. Röhrborn poprowadził wykład, w którym zaprezentował początki i rozwój Muzykoterapii Regulatywnej oraz jej zastosowania w pacjentami niemieckiej kliniki. Po wygłoszeniu wykładu odbyła się żywa dyskusja, w czasie której obecni muzykoterapeuci, psychologowie i osoby zainteresowane tematyką muzykoterapii poruszały m.in. zagadnienia efektywności opisywanego modelu

terapii muzycznej, kryteriów wyboru muzyki do działań, a także założeń metodologicznych oraz organizacyjnych. Na koniec spotkania dr Röhrborn przekazał serdeczne pozdrowienia od Christopha Schwabe, Ulrike Haase oraz Thomasa Woscha dla wszystkich polskich muzykoterapeutów.

 

Raz jeszcze bardzo dziękujemy dr. Helmutowi Röhrbornowi za przybycie do naszego Centrum Arteterapii i czas poświęcony na dzielenie się swoją wiedzą, doświadczeniem i pasją.

 

Organizatorem spotkania było Polskie Stowarzyszenie Terapii Przez Sztukę oraz Polskie Stowarzyszenie Muzykoterapeutów.

 

Helmut Röhrborn w CATHelmut Röhrborn w CAT - 1Helmut Röhrborn w CAT - 2Helmut Röhrborn w CAT - 3Helmut Röhrborn w CAT - 4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *