Warsztat “Butoh, Kontakt i Improwizacja” z Arye Bursztyn

Butoh, Kontakt i Improwizacja

Tematem warsztatu jest Kontakt Improwizacja z perspektywy Butoh. To spotkanie powolności, delikatności i intensywnej koncentracji tej japońskiej formy tańca z płynnością i komunikacją właściwą Kontakt Improwizacji.
Ciało jest postrzegane jako spotkanie dwóch obrazów: to worek z płynem, fałdami, niezwykle wrażliwy, na granicy przelania się a jednocześnie szkielet, ziemski twór, badany i doświadczany poprzez taneczny kontakt z grawitacją. Rezultat tego spotkania to bardzo delikatny i wrażliwy taniec pełen powietrza. To swobodny przepływ i niezwykle zmysłowy dialog.
To ekscytująca integracja dwóch form tańca, które mają ze sobą dużo wspólnego (wielki szacunek do ziemi, taniec pochodzący z samego Ciała, system oraz bezinteresowność) pomimo ich oczywistych różnic.
Warsztat wykorzystuje techniki pracy z ciałem oparte na wzorcach ruchu, które pochodzą ze stylu Butoh stworzonego przez Ushio Amagatsu. Kontakt Improwizacja pozwala wniknąć głębiej w delikatność tej techniki i pogłębić wrażliwość.
Prowadzący:
Tańczył w wielu izraelskich grupach, w tym Bat-Sheva, Kol-Demama i Karmon. Od 1985 roku pracował jako tancerz niezależny, nauczyciel oraz choreograf. Występował jako performer w ramach wielu różnych festiwali tańca w USA, Europie i Japonii. Uczestniczył w dwóch spektaklach dla zachodnich tancerzy przygotowanych przez Ushio Amagatsu, twórcę zespołu Sankai-Juku Butoh: “Jacob’s Pillow Dance Festival” w USA (1988) i “Spiral Hall” w Tokyo (1991). Praktykuje kontakt improwizację od 1985 roku, tańcząc i ucząc improwizacji tanecznej od przynajmniej 20 lat. Obecnie naucza tancerzy i aktorów teatralnych w Seminar Hakibbutzim Teachers’ College w Tel Awiwie i prowadzi warsztaty w Izraelu, Europie i USA.
Jest socjologiem, antropologiem i psychologiem (Tel-Aviv University,1978) i dyplomowanym tancerzem (Smith College, Northampton, Mass., USA, 1989). Zrealizował studia podyplomowe w zakresie treningu psychoterapeutycznego Gestalt w Gestalt Institute of Cleveland, specjalizując się w procesach Ciała. Jest członkiem European Association for Gestalt Therapy.
Obecnie prowadzi prywatną praktykę wykorzystując terapię Gestalt skoncentrowaną na ciele-umyśle (bodymind) i naucza w Tel Aviv University, School of Social Work i innych programach trenerskich o podejściu integracyjnym i skoncentrowanym na ekspresji.
Warsztat odbędzie się w Warszawie w dniach 9-11 listopada 2012
Plan działań:
PIĄTEK 18-21.00 warsztat
SOBOTA 11.00-14.00 &15.30-19.00 warsztat
NIEDZIELA 11.00-14.00 & 15.30-18.30 warsztat, 20.00 pokaz pracy + jam
W sobotę i w niedzielę w przerwach między zajęciami planujemy wspólny obiad, przynieście coś wegańskiego/wegetariańskiego na wspólny stół.
Miejsce:
Warszawa – Rzeka Życia, Towarowa 22
Cena: 280 PLN (15 godzin warsztatu)
Zgłoszenia i wpłatyciwarszawa@gmail.com temat: Butoh/CI
Zaliczka 130 PLN na konto: Inteligo 50102055581111161126900074 Małgorzata Gajdemska
(osoby potrzebujące dokładnego adresu do dokonania przelewu prosimy o wiadomość @)
Język warsztatu: angielski. Tłumaczenie na język polski jest możliwe
Poziom: otwarty, zapraszamy zarówno osoby bez doświadczenia jak i tańczące kontakt improwizację, butoh, mimów, aktorów i performerów oraz wszystkich zainteresowanych.
Osobom spoza Warszawy pomożemy znaleźć nocleg.
Warsztat ma charakter społeczny, opiera się na koleżeńskiej wymianie i społecznym zaangażowaniu w jego organizowanie. Uczestniczycie w nim na własną odpowiedzialność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *