Warsztaty “Elementy podejścia Nordoff Robbins w muzykoterapii” – 23-25.10.2015 Rycerka

Polskie Stowarzyszenie Muzykoterapeutów zaprasza na

SPOTKANIE WARSZTATOWE

“Elementy podejścia Nordoff Robbins w muzykoterapii”

23-25 października 2015 r., Rycerka Górna

 

Warsztaty prowadzone będą przez dwoje absolwentów Centrum Muzykoterapii Nordoff Robbins w Londynie – Dominikę Dopierałę i Dave’a Thorpe’a. Zaproponują oni działania praktyczne oraz przedstawią swoją pracę z różnymi grupami docelowymi. Podczas zajęć uczestnicy będą mogli w praktyce ćwiczyć wybrane metody i techniki pracy opartej na improwizacji z zastosowaniem gitary (Dave) i instrumentu klawiszowego (Dominika).

 

Dave ThorpDave Thorpe jest muzykoterapeutą zatrudnionym w centrum muzykoterapii Nordoff-Robbins w Londynie. Dysponuje 25-letnim doświadczeniem nauczycielskim w pracy z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami emocji i zachowania. Jako terapeuta pracuje z dziećmi z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną oraz dorosłymi z zaburzeniami psychicznymi, w trakcie leczenia onkologicznego i rehabilitacji neurologicznej. Jest aktywnym, koncertującym muzykiem.

 

DomiDominika Dopierała jest absolwentką studiów licencjackich w katedrze fortepianu w Royal College of Music oraz studiów magisterskich w Nordoff Robbins Music Therapy Centre w Londynie. Jako muzykoterapeutka pracuje z dziećmi i młodzieżą z autyzmem, zespołem Downa i niepełnosprawnością sprzężoną a także z dorosłymi z zaburzeniami psychicznymi.  Prowadzi także zajęcia z osobami zdrowymi – dziećmi w wieku przedszkolnym i ich rodzicami oraz seniorami w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku dla osób starszych. Realizuje zajęcia dla studentów specjalności muzykoterapia w Akademii Muzycznej w Katowicach.

 

Plan warsztatów

23 października, piątek:

18.30 – 20.00 Tworzenie muzyki jako terapia

Znaczenie muzyki i jej elementów w ramach kreatywnego podejścia do muzykoterapii.

 

24 października, sobota:

10.00 – 11.30 Każdy jest muzykiem

Rozważania na temat wewnętrznej muzykalności każdego z nas oraz wrodzonej umiejętności tworzenia i reagowania na muzykę.

12.00 -13.30 – warsztaty praktyczne

15.00 -16.30 – Razem w muzyce

Nawiązywanie muzycznego kontaktu i rozwijanie muzycznej relacji pomiędzy klientem a terapeutą.

Usłyszeć możliwości – co daje nam tworzenie muzyki?

Omówienie istoty umiejętnego słuchania oraz wpływu muzyki na rozwój człowieka.

17.00 – 19.30 – warsztaty praktyczne

 

25 października, niedziela:

­10.00 – 11.30 Praca w muzyce

Kształtowanie procesu oraz dążenie do pożądanych celów terapii.

12.00 – 13.00 – warsztaty praktyczne

13.00 – 13.30 – dyskusja, podsumowanie

 

Koszt uczestnictwa: 400 zł. (dla certyfikowanych muzykoterapeutów: 300 zł). Cena zawiera pełne wyżywienie oraz noclegi w pokojach kilkuosobowych. Zajęcia prowadzone będą w języku polskim i angielskim, na miejscu stale obecny będzie tłumacz gotowy do pomocy w razie konieczności.

Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy: muzykoterapia@am.katowice.pl

Na zgłoszenia czekamy do 9 października 2015 r.

Ilość miejsc ograniczona.

 

Wyżej wymieniony program warsztatów jest prezentacją osobistych doświadczeń pracy terapeutów w podejściu Nordoff Robbins i NIE jest oficjalnym szkoleniem Nordoff Robbins.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *