Warsztat obejmuje prezentację różnego rodzaju metod i technik arteterapeutycznych oraz omówienie przykładowych scenariuszy opartych na działaniach arteterapeutycznych – do wykorzystania w grupie dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Ponadto omawia zagadnienia i kwestie formalno-prawne związane ze zdobyciem zawodu arteterapeuty lub specjalizacji pedagogicznej w tym zakresie.
Pedagodzy, nauczyciele wychowania przedszkolnego i zintegrowanego, studenci kierunków pedagogicznych, psychologicznych i pokrewnych, terapeuci, wychowawcy, rodzice, wolontariusze oraz inne osoby pracujące z dziećmi.
Warsztat skierowany jest do nauczycieli i wychowawców dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Obejmuje naukę praktycznych umiejętności oraz dobieranie określonych technik arteterapeutycznych do konkretnego problemu dziecka lub grupy, jak również szeroki wybór zagadnień teoretycznych, które przygotowuję pedagogów do pracy z dziećmi na gruncie arteterapii.
Arteterapia, czyli terapia przez jest niezwykle prostym i skutecznym sposobem rozwiązywania problemów w grupie dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych.
Będąc nauczycielem, warto zapoznać się z zasadami tworzenia różnego rodzaju działań o charakterze arteterapeutycznym oraz sposobami ich wykorzystania w praktyce pedagogicznej. Szeroko rozumiana arteterapia jest bowiem niezwykle skuteczną i prostą metodą pracy z dziećmi, która nie tylko polepsza komunikację w grupie, ale także umożliwia szybkie i nieinwazyjne rozwiązanie problemów z jakimi często dziś się borykają współczesne dzieci (rozstanie rodziców, śmierć lub choroba bliskiej osoby, nieśmiałość, lęk, zachowania buntownicze, agresja rówieśników, itp.)