Wprowadzenie do muzykoterapii

   

Wprowadzenie do muzykoterapii

Opis Szkolenia

Szkolenie ukazujące co jest muzykoterapią, a co jest z nią mylone. Uczestnicy zapoznają się z możliwościami jakie daje muzykoterapia, będą mieli sposobność obejrzenia pracy muzykoterapeuty w praktyce z pacjentami cierpiącymi z powodu różnych problemów i zaburzeń. Podczas szkolenia jego uczestnicy będą mogli doświadczyć praktycznego wykorzystania muzyki w działaniach o charakterze profilaktycznym i terapeutycznym.

Poruszane zagadnienia:
  1. Muzykoterapia a dziedziny pokrewne
  2. Pedagogika muzyczna a muzykoterapia
  3. Przegląd form muzykoterapii
  4. Przykłady pracy muzykoterapeuty z różnymi pacjentami
  5. Możliwości muzykoterapii
  6. Praktyczne doświadczenie wykorzystania muzyki w terapii

 

CZAS TRWANIA: 4 godziny

TERMIN: zostanie podany niebawem

MIEJSCE: Centrum Arteterapii w Lublinie, ul. Nowy Świat 34C

KOSZT: 100 zł

 

PROWADZĄCY:

Krzysztof Stachyra (2014)Dr Krzysztof Stachyra  certyfikowany muzykoterapeuta z kilkunastoletnią praktyką, wykładowca akademicki w Polsce i zagranicą.  Prezes Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów oraz Polskiego Stowarzyszenia Terapii Przez Sztukę, Członek Komisji Edukacji i Szkolenia Muzykoterapeutów Światowej Fe­deracji Muzykoterapii (WFMT). Redaktor naczelny kwartalnika naukowego “Terapia przez sztukę” oraz redaktor międzynarodowego journalu muzykoterapeutów “VOICES” wydawanego przez Uniwersytet Bergen w Norwegii. Po cyklu treningów w USA, Irlandii i Wielkiej Brytanii posiada uprawnienia do prowadzenia psychoterapii muzycznej w metodzie Guided Imagery and Music (GIM). Autor wielu artykułów naukowych i książek z dziedziny muzykoterapii.

 

INFORMACJE I ZAPISY:

Zapisy przyjmowane są wyłącznie na KARCIE ZGŁOSZENIA uczestnika szkolenia wypełnionej i przesłanej na adres: szkolenia@arteterapia.pl 

Regulamin szkoleń i warsztatów prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie Terapii Przez Sztukę [do pobrania]

 

Szkolenie z muzykoterapii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *