“Gramy razem” edukacja muzyczna i muzykoterapia we wspomaganiu rozwoju i integracji społecznej

zdjęcie KD bez znaków

 

Z przyjemnością informujemy, że dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach realizuje obecnie projekt Gramy razem” edukacja muzyczna i muzykoterapia we wspomaganiu rozwoju i integracji społecznej. Projekt polega na zaangażowania dzieci z niepełnosprawnością intelektualną oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym w aktywne formy muzykowania. Składa się z trzech elementów, opisanych poniżej.

  1. Podopieczni śląskich placówek wspierających funkcjonowanie dzieci ze specjalnymi potrzebami (terapeutyczny punkt przedszkolny Wyjątkowa Kraina w Mikołowie, Ośrodek Edukacyjno – Rehabilitacyjno – Wychowawczy w Tychach oraz placówki opiekuńczo-wychowawcze w Katowicach) uczestniczą w odpowiednio zaplanowanych koncertach odbywających się w poszczególnych instytucjach oraz zorganizowanych dla nich warsztatach muzykoterapeutycznych prowadzonych w Akademii. Oferta koncertowo-warsztatowa skonstruowana jest przez artystów muzyków i muzykoterapeutów, dzięki czemu działania są maksymalnie dopasowane do potrzeb i możliwości młodych odbiorców pozostając jednocześnie na najwyższym poziomie artystycznym.
  2. Uczestnicy spotkań warsztatowych przygotowują wspólne nagranie płyty z repertuarem bożonarodzeniowym.
  3. Rodzice, opiekunowie i nauczycieli dzieci są zaproszeni na warsztaty, podczas których są im przedstawione możliwości korzystania z muzyki w bezpośrednim kontakcie z dziećmi w środowisku wychowawczym i szkolnym jak i szerzej – prezentacja oferty Akademii dostępnej dla wszystkich zainteresowanych.

Koncerty i warsztaty cieszą się ogromnym powodzeniem u dzieciaków!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Struktura360-KulturaDostepna-lifting-LOGO-APLA-czarnamkidn_01_cmyk

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *