Studia z zakresu arteterapii na GWSP w Chorzowie

Arteterapia_slajder

 

Pojęcie arteterapii jest coraz bardziej znane. Powszechność tej formy terapii wynika z rosnącego zapotrzebowania na innowacyjne sposoby edukacji, terapii, rozwoju, komunikacji. Efektem tego jest wzrost zainteresowania studiami z zakresu ateterapii. W tym roku GWSP Chorzów poszerzyło swoją ofertę edukacyjną o opisywaną tematykę. „W chwili obecnej prowadzony jest nabór na studia podyplomowe z arteterapii, przygotowywane są także studia licencjackie – co stanowi nowość na saklę ogólnopolską” – mówi Joanna Żyta z Działu Promocji. Arteterapia pojawia w kręgu zainteresowań coraz większej grupy osób, a możliwość uzyskania tytułu licencjata jest niewątpliwym atutem. Prace nad utworzeniem studiów licencjackich są zakończone, GWSP oczekuje na pozytywną opinię Ministerstwa o możliwości uruchomienia studiów w październiku tego roku.

Dla osób związanych z terapią przez sztukę, posiadających już wyższe wykształcenie, prowadzony jest nabór na studia podyplomowe.

 

Propozycja edukacyjna GWSP w Chorzowie realizowana będzie przez specjalistów z dziedziny medycyny, sztuki, pedagogiki, obszarów terapeutycznych. To praktycy, którzy zajmują się arteterapią od wielu lat. Studia prowadzone są w sposób warsztatowy, co zapewni studentom uzyskanie wiedzy i praktycznych umiejętności. Bogata oferta obejmuje różnorodne aspekty pracy arteterapeuty takie jak teatroterapia, choreoterapia, terapia przez sztuki plastyczne, rękodzieło w arteterapii, biblioterapia, muzykoterapia, relaksacja „To propozycja wyróżniająca się na rynku edukacyjnym właśnie dzięki swojej różnorodności dziedzin jakie obejmuje terapia przez sztukę. Staraliśmy się pokazać jak najwięcej możliwości wykorzystania różnych aspektów sztuki w pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi w procesie edukacji, rozwoju, terapii, a nawet resocjalizacji. Wiele się mówi o tym by studia przygotowujące przyszłych arteterapeutów łączyły w sobie wiedzę z trzech dziedzin: medycyny, sztuki oraz pedagogiki i psychologii. Dlatego właśnie wykładowcami na kierunku Arteterapia  są tacy specjaliści.” – mówi mgr Jolanta Łysakowska – wykładowca GWSP, pedagog,  praktyk arteterapeuta. „Ponadto nawiązaliśmy współpracę z ośrodkami, w których nasi studenci będą mogli odbywać praktyki i pod okiem fachowców z wybranej dziedziny sprawdzać swoje umiejętności prowadzenia zajęć z wybranych obszarów  arteterapii. Są to ośrodki rehabilitacyjne, w których pracują arteterapeuci, Teatr Rozrywki w Chorzowie, który od wielu lat prowadzi Lekcje teatru, Zakład Karny w Lublińcu, w którym realizowany był projekt arteterapeutyczny dla więźniarek, Dom Opieki Jesienna Róża w Siemianowicach Śląskich, który prowadzony jest przez arteterapeutów.  Zapraszamy też do Fabryki Kreatywności – mojej firmy, która od lat prowadzi kursy z zakresu arteterapii”. Bogate doświadczenie wszystkich osób zaangażowanych w tworzenie nowego kierunku sprawiło, że jest to oferta naprawdę interesująca. Serdecznie zapraszamy!

 

Więcej szczegółów na:

Licencjat: http://www.gwsp.edu.pl/oferta-edukacyjna/studia-licencjackie/arteterapia—w-przygotowaniu

Studia podyplomowe: http://www.gwsp.edu.pl/oferta-edukacyjna/studia-podyplomowe/arteterapia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *