Nowe otwarcie “Terapii przez Sztukę”

Drodzy Czytelnicy,

 

Z przyjemnością witamy w nowej odsłonie naszego portalu „Terapia przez sztukę”. Od bieżącego numeru powstaje on dzięki współpracy dwóch stowarzyszeń, których Członkowie dbają o rozwój szeroko rozumianej arteterapii – Polskiego Stowarzyszenia Terapii przez Sztukę (PSTS) oraz Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów (PSMT).

Zmienił on nie tylko swój wygląd, ale również dopracowano jego funkcjonalność. Bez problemów znajdziecie Państwo wszystkie potrzebne informacje, artykuły czy materiały. Rada Redakcyjna przyjęła zasadę, że artykuły napływające do naszego journalu, będą aktualizowane na bieżąco, bez konieczności oczekiwania na zamknięcie nowego numeru pisma. Dzięki temu Czytelnicy otrzymają dostęp do najnowszych tekstów, które po zamknięciu danego numeru journalu będą również dostępne w formie czasopisma „Terapia przez Sztukę” (w pliku PDF).

Portal ma służyć wszystkim osobom zainteresowanym różnymi formami terapii przez sztukę i gorąco wszystkich Państwa zachęcamy do przyłączenia się do jego tworzenia. To zaproszenie skierowane jest nie tylko do profesjonalistów w swojej dziedzinie, ale także do młodych terapeutów, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w świecie terapii przez sztukę. Zachęcamy do dzielenia się swoimi poglądami, opiniami, spostrzeżeniami, pytaniami – wszystkim tym, co może zainspirować innych do rozwoju, co da nam siłę do pokazywania czym jest arteterapia, muzykoterapia, teatroterapia, i dlaczego warto ją promować. Naszym celem jest integracja środowiska polskich terapeutów posługujących się w swojej praktyce różnymi formami terapii przez sztukę. Im bliżej będziemy ze sobą współpracowali tym większe wpływ będziemy mieli na otaczającą nas rzeczywistość. Chcielibyśmy, aby w przyszłości arteterapeuci, muzykoterapeuci, teatroterapeuci, choreoterapeuci etc. stali się równymi partnerami dla NFZ, placówek edukacyjnych i zdrowotnych, tak jak to się stało w lepiej pod tym względem rozwiniętych krajach – gdzie niskie koszty procedur oraz ich wysoka skuteczność dawno już zostały zauważone i docenione przez narodowe systemy ochrony zdrowia.

Nowa odsłona portalu wiąże się również z bardzo ważnymi wydarzeniami dla rozwoju muzykoterapii w Polsce. Otóż za sprawą Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów, we współpracy ze Światową Federacją Muzykoterapii, udało się w Polsce uruchomić profesjonalną, opartą na międzynarodowych standardach, certyfikację muzykoterapeutów. Weryfikacja kompetencji zawodowych prowadzona jest przez międzynarodową komisję ekspertów. Na ten moment polscy muzykoterapeuci czekali 40 lat.

Portal jest całkowicie bezpłatny, utrzymywany dzięki pracy społecznej Członków PSTS i PSMT. Z przyjemnością przyjmiemy darowizny od osób i podmiotów prawnych, które chciałyby wspomóc naszą inicjatywę.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Redaktorzy,
Krzysztof Stachyra
Olga Handford

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *