Polak został szefem Komisji Akredytacji i Certyfikacji Światowej Federacji Muzykoterapii (WFMT)

WFMT

 .

Jest nam bardzo miło poinformować, że Zarząd Światowej Federacji Muzykoterapii w tajnym głosowaniu wybrał
dr. Krzysztofa Stachyrę na przewodniczącego Komisji Akredytacji i Certyfikacji Światowej Federacji Muzykoterapii (Accreditation and Certification Commission, WFMT). Krzysztof Stachyra został także zaproszony do zasiadania w Zarządzie Światowej Federacji Muzykoterapii (WFMT).

 

Dr Krzysztof Stachyra jest prezesem Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów (PSMT) oraz przewodniczącym Komisji Certyfikacyjnej PSMT. W latach 2011-2016 pełnił funkcję Europejskiego Komisarza w Komisji Edukacji i Szkolenia Muzykoterapeutów, Światowej Federacji Muzykoterapii.

 

To wielkie wyróżnienie dla muzykoterapeutów w Polsce. Ukazuje, że Światowa Federacja Muzykoterapii z uznaniem patrzy na zmiany jakie zachodzą w ostatnich latach naszym kraju. Budowany przez Polskie Stowarzyszenie Muzykoterapeutów (PSMT) system profesjonalizacji muzykoterapii wpływa na zmianę pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej. Daje również możliwość na kształcenie polskich muzykoterapeutów zgodnie ze standardami obowiązującymi w najlepszych pod tym względem krajach. Obecnie kształcenie takie oferują już dwie uczelnie w Polsce: Akademia Muzyczna w Katowicach oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

 

Link do strony WFMT: http://www.wfmt.info/leadership/commissioners-2014-2017/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *