Projekt “Daj się złapać w muzyczną sieć!”

Nadszedł czas na zaprezentowanie efektów projektu “Daj się złapać w muzyczną sieć!”, jaki Polskie Stowarzyszenie Terapii Przez Sztukę dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury realizuje od czerwca br. Poświęcony on jest osobom, których jakość życia uległa pogorszeniu z uwagi na sytuację epidemiologiczną i stanowi formę wsparcia w przejściu przez ten trudny czas. Ludziom, dla których czas pandemii i izolacji z nią związanej jest szczególnie trudny.

Bazując na profesjonalnej wiedzy naukowej z zakresu terapii przez sztukę, szczególnie muzykoterapii i zatrudniając do realizacji poszczególnych elementów projektu jedynie osoby posiadające odpowiednie wykształcenie i kwalifikacje w zakresie terapii przez sztukę udało się sprawnie przeprowadzić dwa jego ogniwa:

1. Zbudowanie interaktywnej “poczty piosenkowej”, w ramach której rezydenci placówek pomocowych różnego typu są zaproszeni do udziału w sesjach muzykoterapeutycznych opartych w dużej mierze na technice songwritingu i realizowanych online przez wykwalifikowanych muzykoterapeutów. Ich rezultatem jest stworzenie, nagranie i udostępnienie w formie videoklipów personalizowanych piosenek wykonywanych przez artystów sceny muzycznej;

 

2. Stworzenie bazy ogólnodostępnych nagrań o charakterze relaksacyjnym i wspierającym, w szczególności w zakresie kompetencji emocjonalnych i radzenia sobie ze stresem. W tej części projektu muzykoterapeuci i artyści wspólnie przygotują materiał muzyczno-wizualny wraz z profesjonalną instrukcją o charakterze relaksacyjnym. Poszczególne wizualizacje mają wspierać uzyskanie stanu relaksu, sięgania do zasobów, ale także pomóc w radzeniu sobie np. z gorączką.

Rezultaty projektu można obejrzeć i odsłuchać na kanale Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów na YouTube:  https://www.youtube.com/channel/UCQpHzB_xZpTEO-r20ZfDA5g 

 

Oprócz piosenek i videoklipów nagranych w ramach “piosenkowej poczty” znaleźć tam można również nagrania ośmiu wizualizacji. Zachęcamy nie tylko do ich odsłuchania, ale również do podzielenia się nimi z osobami, które potrzebują odprężenia, mają problem z zasypianiem, obniżony nastrój, czy przechodzą gorączkę (jedna z wizualizacji jest przygotowana pod tym kątem: https://www.youtube.com/watch?v=i6z2lgzvNw8 ). Wspierajmy siebie nawzajem.

Zapraszamy do korzystania z tej wyjątkowej bazy zasobów.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *