Uwaga! Koncentracja, selektywność, podzielność – ćwiczenia muzykoterapeutyczne dla grup

   

Uwaga! Koncentracja, selektywność, podzielność – ćwiczenia muzykoterapeutyczne dla grup

Opis Szkolenia

Podczas warsztatów uczestnicy doświadczą na sobie oraz spróbują prowadzenia ćwiczeń o charakterze muzykoterapeutycznym, dostosowanych do działań grupowych. Celem prezentowanych aktywności będzie stworzenie warunków do treningu uwagi w jej różnych aspektach. Zabawy muzyczne, improwizacja i gry pozwalające na ćwiczenie koncentracji mają jednocześnie atrakcyjną formę, dzięki czemu klienci/pacjenci/uczniowie chętnie się w nie angażują.

Warsztat uzupełniony będzie rozmową na temat możliwości zastosowań prezentowanych ćwiczeń w różnych grupach, a także ich adaptacji do potrzeb konkretnych odbiorców.

Poruszane zagadnienia:
  1. Uwaga i jej aspekty.
  2. Możliwości muzykoterapii aktywnej w pracy nad uwagą.
  3. Ćwiczenia muzykoterapeutyczne, ich potencjalni odbiorcy, możliwości adaptacji.
  4. Doświadczenie z poziomu członka grupy i prowadzącego.

 

Poziom: dla wszystkich zainteresowanych

Wymagania wstępne: podstawowe umiejętności muzyczne oraz związane z prowadzeniem grupy

 

CZAS TRWANIA: 3 godziny

TERMIN: informacje niebawem

MIEJSCE: Centrum Arteterapii w Lublinie, ul. Nowy Świat 34C

KOSZT: ….

 

PROWADZĄCY:

Ludwika Konieczna (1)Dr Ludwika Konieczna-Nowak – certyfikowany muzykoterapeuta, kierownik Zakładu Muzykoterapii w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, muzykoterapeutka w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym im. ks. Leopolda Markiefki, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów (PSMT). Jest absolwentką studium podyplomowego z zakresu muzykoterapii we wrocławskiej Akademii Muzycznej,  w tej specjalności kształciła się także w School of Music University of Louisville (Kentucky, USA). Uczestniczyła w 24th International Training Institute in Neurologic Music Therapy w Londynie (kurs zakończony otrzymaniem certyfikatu neuromuzykoterapeuty). Stopień naukowy doktora uzyskała w roku 2012, w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (promotor: prof. Barbara Kamińska).

Brała aktywny udział w wielu konferencjach w kraju i zagranicą, jest autorką szeregu publikacji. Swoje zainteresowania praktyczne i naukowe koncentruje wokół muzykoterapii dzieci i młodzieży z zaburzeniami emocji i zachowania.

 

INFORMACJE I ZAPISY:

Zapisy przyjmowane są wyłącznie na KARCIE ZGŁOSZENIA uczestnika szkolenia wypełnionej i przesłanej na adres: szkolenia@arteterapia.pl 

Regulamin szkoleń i warsztatów prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie Terapii Przez Sztukę [do pobrania]

 

grupaMT (small)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *